Dijital kiosklar tanıtımlarınızda büyük kolaylıklar sağlayacak!

Dijital kiosklar tanıtımlarınızda büyük kolaylıklar sağlayacak!

Reklam materyalleri ve mecralarının artmasıyla birlikte birçok şirket teknolojiyi de tanıtım amaçlı kullanmayı hedefliyor. Bu durum yeni reklam mecralarında aktif olmayı hedefleyen şirketleri dijital reklamlara yönlendiriyor. Bilgi vermeye yönelik her mecra tüketiciye kolay ulaşmanın en hızlı yolunu şirketlere sunuyor. Bu mecralardan dijital kiosk ve dijital reklam panoları kullanıcılara en çok ulaşılabilen alanlar.

Dijital kiosk nedir?

Dijital kiosklar bilgilendirme amaçlı yoğun kalabalıkların olduğu mekânlarda kullanılırlar. Genellikle konser alanları, müzeler, hastaneler gibi yoğun insan akışının olduğu büyük merkezlerde kullanılan dijital kiosklar kullanıcılara bilgi vermenin yanı sıra onları yönlendirmek için de kullanılırlar.

Ürünler ile kullanıcıların birleşim noktası olan dijital kiosklar şirketlerin en yeni ürünlerini gösterme fırsatlarının olduğu reklam araçları halini de alabilirler. Etkileşimli yapıları sayesinde kullanıcılar için de verimli bir şekilde çalışan kiosklar oldukça kolay kullanılabilen tanıtıcı araçlardır.

Alışveriş merkezlerinde genellikle konum belirtmek ve aranılan dükkânı bulmak için kullanılan dijital kiosklar, sinema gişelerinde bilet kesici ve film tanıtıcı olarak da kullanılırlar. Farklı boyutlarda ekranlara sahip olan bu makineler kullanılacakları alana göre farklılıklar gösterirler.

Dijital kiosklar nerelerde kullanılabilir?

Dijital kiosklar kalabalık alanlarda kullanılmak üzere dizayn edilmişlerdir. Konser, sinema, festival, hastane, alışveriş merkezi gibi kalabalık alanlar dijital kioskların sıklıkla kullanıldıkları yerlerdir. Kullanıcıların interaktif bir biçimde kullanabileceği kiosklar üzerlerindeki dokunmatik geniş ekran sayesinde kolaylıkla yönetilebilir cihazlardır.

Türkiye’de kiosk teknolojisi yaygınlaşmaya devam etmektedir. Sektör bu alanda genişlerken 2012 yılında kurulan Genr8 Digital bu alanda söz sahibi bir firma halini almış durumda. Genr8 Digital’in ürettiği dijital kiosklar birçok alanda kullanıcıların beğenisine sunuluyor. 22 inçten 48inçe kadar çeşitli boyutlarda üretilen ekranlara sahip olan kiosklar insan etkileşimini en iyi deneyimle birleştiriyor.

Magic Info ara yüzü sayesinde güncel tutulabilen bilgilendirici kiosklar kolay kullanılabilirlilikleriyle de müşterilerin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılıyor. Şirketlerin isteği doğrultusunda farklı tasarımlarla sunulabilen dijital kiosklar kabinli, yazıcılı, barkod okuyuculu gibi çeşitli tiplerde üretilebiliyor.

Bu çeşitlilik kioskları en iyi interaktif tanıtıcı pano haline getiriyor.

Paylaş
Share

Leave a Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.