Facebook Reklam Önleyici Savaşı

Facebook Reklam Önleyici Savaşı

Facebook yaptığı bir duyuru ile kullanıcının tarayıcısında reklam engelleyici olsa bile reklam göstermeye devam edecekmiş.
Gelirinin büyük bölümünü reklamlardan elde eden ve reklam yayınlama teknolojisi konusunda pek çok atak yaptı.
Facebook son olarak kullanıcının bilgisayarında reklam engelleyici olsa da kullanıcının yine de Facebook’taki reklamları görmeye devam edeceğini belirtti.
Önceleri internette reklamlar rastgeleydi ama artık gelinen nokta kişiye özel reklam haline geldi. Bir eşya satın almak istiyorum dolayısı ile alışveriş sitelerinde ve arama motorlarında bu eşyayı en uygun fiyata nasıl satın alabilirim diye araştırıyorum. Daha sonra çok alakasız bir internet sitesini ziyaret ettiğimde o sitedeki reklamların aradığım eşya ve benzeri eşyalar olduğunu görüyorum. Bu kişiye özel reklamlar Facebook’ta da bulunmaktadır ve artık o reklamları görmemek için internet tarayıcısına AdBlocker yükleyen kullanıcılarda görecekler.
 photo facebook reklam oumlnleyici sava_zpsztyteknd.jpg
Bu özellik elbetteki Facebook’un mobil versiyonu için geçerli değil.
Facebook’un yaptığı duyuruda reklamların ne kadar önemli olduğunu ve reklam dizaynlarının rahatsız etmeyecek şekilde yapıldığının altı çizilmiş.
Gelirini reklamdan elde ediyor ona kimsenin itirazı olmaz ancak konu kullanıcının keyifli vakit geçirmesiyse eğer kullanıcının kararlarına saygı gösterilmelidir. Eğer kullanıcı istemiyorsa reklamları görmemeli.

Paylaş
Share

Leave a Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.