Firmalardan Whatsapp Reklamları

Firmalardan Whatsapp Reklamları

Son günlerde SMS ile reklamların yasaklanması ile birlikte firmalar yeni reklam arayışlarına girdiler. Bu reklam araçlarından biri Whatsapp. Firmalar müşterilerine yeni ürünler, kampanyalar, promosyonlar ile ilgili reklamlarını whatsapp ile göndermeye başladılar.

Whatsapp anında mesajlaşma için yaklaşık 400 milyon kullanıcısı bulunan süper bir uygulama. Bu uygulama ile aile ve arkadaşlarımıza yazılı, sesli, resimli ve videolu mesajlar gönderilebiliyor. Bir Whatsapp kullanıcısı uygulamayı güne ortalama 35 dk kullanıyormuş. Mobil kullanım yaygınlaştıkça kullanım süreside artacaktır. Sonuçta evde, iş yerinde, seyahatte; telefonumuzun yanımızda olduğu her yerde kullanabiliyoruz.

firmalardan whatsapp reklamları

firmalardan whatsapp reklamları


Firmalar için Whatsapp uygulamasının reklam aracı olarak kullanılması çok düşük maliyetlerde olur. Ayrıca müşteriye yazılı, sesli veya videolu reklam gönderilebilir. Markanın bilinirliliğini arttırır ve müşteri trendleri takip eden bu reklam veren firmayı daha çok hatırlar. Ayrıca firmalar meajlarını gecikme yaşanmaksızın gönderirler. Artık pek çok firma email ile reklam yapmayı bıraktı. Nedeni ise emailin kullanıcı tarafından ne zaman okunacağına dair bir fikir bulunmamaktadır. Ancak Whatsapp tan gelen mesajlar mesajlara daha sık baktığımız kesin.

Ayrıca email geldiğinde gönderene bakıp içeriği okumadan silme olasılığı da var. Whatsapp ın avantajları reklam çeşitliliği, hızı, ulaşım gücü ve olumlu etkisidir. Anlık indirimlerden, marka imajına kadar pek çok sebeple kullanılabilir.

Whatsapp ile reklam maliyetinde en önemli kısım sadece bir veya birden fazla operatörün görevlendirilmesinden ibarettir. Küçük işletmeler de bunu kullanabilirler. Local işletmelerin anlık mesajları rakiplerinin az olduğu bölgelerde daha etkili olabilir.

Reklamda çeşitlilik teknolojinin gelişmesi ile daha farklı araçlar sunacaktır.

Paylaş
Share

Leave a Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.