SEO İçin 4 Alışkanlık

SEO İçin 4 Alışkanlık

Her başarılı insanın her gün yaptığı rutin işler vardır. Örneğin sporcular her gün önceden programlanmış egzersiz antrenmanları yaparlar, borsa ile ilgilenenler borsa açılış saatinde piyasayı takip edip kendince analizler yaparlar. Bu örneklerde olduğu gibi SEO çalışması yapanlarında her gün yapmaları gereken rutin işler bulunur. Bir işte başarılı olmak isteniyorsa düzenli çalışmak gerekir. Tıpkı sporcuların yaptığı gibi her gün bazı belirli işler yapmak gerekir.
SEO daki başarınızda sitenizin ya da müşterinizin sitesini en iyi şekilde tanınmasını ve aramalarda üst sırada çıkmasını sağlayarak mümkün olur. Her başarılı SEO çalışanının yaptığı bazı rutin işler vardır.

1- Güncel SEO haberlerinin takibi

Bazı internet portalları/siteleri SEO konusundaki gelişmeleri tek bir yerde toplarlar. Bunları takip etmek gerek. Öyle faydalı haberler yaparlar ki son gelişmeleri aktarırlar ve neler yapılması gerektiğini belirtirler. Sizde bu haberleri takip edip stratejinizi son gelişmelere göre yeniden şekillendirirsiniz. Eğer son gelişmeleri takip etmezseniz kaçırdığınız noktalar olursa ve konuyu bilmezseniz/es geçerseniz bu çalışmanızı olumsuz etkiler.

2- Test

Bağımsız kişilere veya sitelere test yaptırıp ilgilendiğiniz sitelerin son SEO durumlarını kontrol edebilirsiniz. Çıkan sonuçlara göre çalışmanızı planlayabilirsiniz. İnternette pek çok SEO testi bulunmaktadır. Yerli / yabancı bu siteler çok güzel uygulamalarla ücretsiz şekilde SEO ölçüm hizmetleri vermektedirler.

3 – Uygulama

Haberleri / son gelişmeleri ve güncellemeleri okuduk, tavsiyeleri inceledik, stratejimizi şekillendirdik, nasıl bir geliştirme yapacağımızı tasarladık sıra geldi bunları gerçekleştirmeye. Nasıl uygulayacağımızı bildikten sonra işe başlayalım ve en iyi şekilde çalışmamızı bitirelim. Çalışmaımzı bitirdikten sonra nasıl etkili olduğunu takip edelim.

4 – Kişisel Gelişim

SEO konusunda gelişmeleri takip edelim, başarılı insanların çalışmalarını inceleyim ve örnek alıp biz nasıl daha fazla geliştirebiliriz ve kendi projelerimize uygulayabiliriz düşünelim.
Sürekli gelişen bir sektör olduğundan dolayı takip çok önemli. Gerek blog yönetimi gerekse de büyük portal veya sitelerin yönetimleri konusunda kendimizi sürekli geliştirmeliyiz.

Paylaş
Share

Leave a Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.